Práce realitního makléře je pestřejší, než by se na první pohled mohlo zdát
Při hledání nové pracovní náplně mnohé z vás možná napadne, že by velmi dobrou volbou mohla být práce realitního makléře. Jde skutečně o atraktivní činnost, mnozí lidé však mají jen mlhavé zdání o tom, co vše obnáší. Ne každému pak může vyhovovat.
Co musí realitní makléř umět?
Každodenní práce realitního makléře zdaleka není pouze o vysedávání v kanceláři. Pakliže má realitní makléř práce až nad hlavu, zabere mu tato činnost poměrně dost času, přestože jde o druh zaměstnání, při němž si do jisté míry lze pracovní dobu nastavit podle svých potřeb. Práce v realitách znamená obíhávání nemovitostí, kontakty s klienty, často se musí vyjíždět do terénu. Rozhodně tedy nejde jen o samotný prodej nemovitosti. Realitní makléř do jisté míry funguje i jako psycholog, právník, asistent, má mít tedy komplexní dovednosti. Kromě toho je důležité, aby byl schopný dobře komunikovat s lidmi, byl vstřícný a dokázal se vcítit do potřeb a tužeb klientů.
Jak se stát realitním makléřem?
Vstup do světa realit není zapovězen nikomu, kdo splňuje výše zmíněné předpoklady. Není zapotřebí mít ani zkušenosti, ty přijdou časem. Na počátku je hlavní píle, sebevědomí, ochota se učit novým věcem a věnovat práci přeci jen více času. O tom, jak se stát realitním makléřem, vám možná spousta lidí navyprávěla pohádky. V reálném světě však můžete začít prakticky ihned, a to kupříkladu u renomované realitní kanceláře RE/MAX Anděl. Nejde o práci na HPP či DPP/DPČ, ale přímo o volné podnikání, což dále zvýrazní vaši nezávislost.
TIP: Sráží vaše sebevědomí křivé zuby? Vyzkoušejte neviditelná rovnátka zhotovená na míru.
Jaké peníze vás čekají?
Plat realitního makléře bývá vysoce nadstandardní. Nepočítejte však s tím, že se na vysokou sumu dostanete hned na začátku, je nutné získat praxi a klientelu, což zpravidla nějakou dobu trvá. Budete-li ale poctiví a věnujete práci realitního makléře hodně nasazení a energie, jistě už s penězi brzy nebudete mít žádný problém.